Home / Спори з МФО

Спори з МФО

За перші три квартали 2021-го українськими мікрофінансовими організаціями (МФО) було видано швидких кредитiв на суму 49 млрд грн. Це на 261 млн більше, нiж за весь 2020 рiк, коли загальна сума становила 48,7 млрд грн.

Коли людина бере позику у 3000 грн. під зобов’язання повернути через 10 днів 3750 грн. її здається це доволі вигідною пропозицією, тим паче, що отримати таку позику можна доволі легко та швидко. На жаль, позичальник при цьому не рахує, що фактично його кредитують під більше ніж 900% відсотків річних! Розуміння цього факту приходить пізніше, коли відбувається прострочення повернення позики та заборгованість починає стрімко зростати.

Врегулювання спірних правовідносин з МФО є специфічним, оскільки такі організації зазвичай не йдуть до суду для стягнення заборгованості, а використовують позасудові інструменти (так звану, колекторську діяльність).

У 2021 році колекторська діяльність була врегульована на законодавчому рівні, зокрема, встановлені певні обмеження для “колекторів” у взаємодії із боржником, його близькими або третіми особами.

Тож у спірних ситуаціях з МФО адвокат:

  • Врегульовує питання заборгованості у позасудовому порядку, зокрема, шляхом проведення реструктуризації;
  • Оскаржує дії колекторів до Національного банку України;
  • Подає у ваши інтересах позовну заяву про визнання недійсним договору позики (кредитного договору) з МФО;
  • Подає у ваши інтересах до правоохоронних органів заяву про злочин (шахрайство);
  • Здійснює представництво ваших інтересів у суді, перед державними та приватними виконавцями, нотаріусами;
  • У разі необхідності, здійснює збір додатковою інформації та документів, зокрема, шляхом направлення адвокатських запитів.
Пам’ятайте! Юридична проблема дуже схожа на проблему зі здоров’ям людини – затягування з її вирішенням може призвести до ще більш негативних наслідків!

Написати адвокату

Адвокат Віталій Будьонний